Živě

Fotbalista Montpellieru je s koronavirem v umělém spánku

25. dubna 2020 13:04 - Paříž/Praha

Fotbalista Montpellieru Junior Sambia se nakazil koronavirem a leží v umělém spánku na jednotce intenzivní péče. Podle agentury AFP jde o první případ nákazy ve francouzské lize.

 

Twitter

Třiadvacetiletý záložník odjel v úterý s dýchacími problémy do nemocnice. První test na covid-19 měl negativní, ale opakovaný test v pátek nákazu potvrdil. Lékaři pak Sambiu uvedli do umělého spánku.

"Jeho stav je stabilní. Nijak se nezhoršil, ani nezlepšil," řekl fotbalistův agent Frederic Guerra listu Le Parisien. "Nakazil se asi při nákupech."

Bojoval o život, zápas s koronavirem ale vyhrál. Reprezentační rekordman opustil nemocnici

Zpráva o Sambiově onemocnění se objevila krátce poté, co vedení francouzského fotbalu představilo své plány na restart sezony, která se kvůli pandemii zastavila 13. března. Hrát by se mělo začít v polovině června.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.