Rubriky:

Evropské ligy

O osudu belgické ligy se v pondělí rozhodovat nebude

26. dubna 2020 20:24 - Brusel

Definitivní rozhodnutí o osudu sezony belgické fotbalové ligy se znovu odkládá. Na valné hromadě profesionálních klubů se o ukončení ročníku mělo hlasovat v pondělí, ale poté, co v pátek vláda nedala jasné stanovisko ohledně opatření v boji proti šíření nemoci covid-19, chtějí kluby s verdiktem počkat.

 

David Klein, Reuters

Podle mluvčího Pro League se o předčasném ukončení či pokusu o dohrání soutěže bude hlasovat až poté, co vláda jasně stanoví podmínky konání sportovních akcí. Verdikt by tak měl padnout nejdříve 4. května.

Vedení nejvyšší soutěže doporučilo ukončit belgickou ligu koncem března kolo před koncem základní části s tím, že titul bude udělen Bruggám, kde působí i český reprezentační útočník Michael Krmenčík. Verdikt musí formálně schválit valná hromada 24 klubů z první a druhé ligy, ale její zasedání bylo už několikrát odloženo.

Lokerenu s výraznou českou stopou hrozí kvůli dluhům zánik

Původně se měli zástupci klubů sejít 15. dubna. Po ostré kritice ze strany UEFA, která pohrozila, že Belgii by předčasné ukončení ligy mohlo připravit o místa v příštím ročníku evropských pohárů, bylo jednání posunuto nejprve na tento pátek a poté na pondělí, protože se čekalo na pokyny vlády.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy