Zastavte velké sportovní akce! Macron tlačí na konec fotbalové sezony v Evropě

30. dubna 2020 13:02 - Paříž/Praha

Fotbaloví fanoušci se restartu ročníků možná nedočkají. První a druhá liga ve Francii už dostaly stopku v úterý. Prezident Emmanuel Macron nyní prosazuje, aby i okolní země zablokovaly plány na dohrání přerušených soutěží. Podle francouzského tisku už o tom jednala francouzská ministryně sportu se svými protějšky ve Španělsku, Německu a Itálii.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

Francouzská vláda v úterý oznámila, že zakazuje konání velkých sportovních akcí až do září. Pro první a druhou nejvyšší fotbalovou soutěž v zemi to znamená zrušení pozastaveného ročníku. Deník Le Parisien ve středu večer přišel s překvapivou zprávou.

Prezident Emmanuel Macron teď chce, aby se i ostatní země patřící do fotbalové velké pětky inspirovaly nařízením jeho vlády a zakázaly restart sezony. Konkrétně se to má týkat britské Premier League, španělské La Ligy, německé bundesligy a italské Serie A.

V Evropě se už jistě nebude dohrávat ve třech zemích – ve Francii, Belgii a Nizozemsku. Francouzská ministryně sportu Roxana Maracineanuová podle ostrovního listu Daily Mail dokonce zahájila jednostranné rozhovory s vládními představiteli výše zmiňovaných zemí.

Chystejte radši příští ročník, radí ministr italským klubům

Italský ministr sportu Vincenzo Spadafora na základě rozhovorů s ministryní klubům ve středu následně naznačil, ať se raději začnou pomalu připravovat až na další ročník.

pb, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: