Koller pomohl Samaře dvěma gólovými hlavičkami k remíze

MOSKVA

Český útočník Jan Koller vstřelil v sobotním utkání ruské fotbalové ligy dva góly, jimiž pomohl samarským Křídlům sovětů k domácí remíze 3:3 s Dynamem Moskva. Ve vypjatém zápase, v němž padly tři červené karty, domácí celek nejprve smazal dvoubrankovou ztrátu, ale o vítězství nakonec přišel gólem z penalty v páté minutě nastaveného času.

Jan Koller v dresu Samary

Dynamo vedlo krátce před poločasem už 2:0, ale ještě do přestávky snížil Bobjor a v závěrečné čtvrthodině přišly Kollerovy chvíle. Nejlepší český reprezentační střelec se v průběhu devíti minut dvakrát trefil hlavou a otočil stav na 3:2 pro Samaru. Poslední slovo ale měli přece jen hosté, z penalty v nastavení vyrovnal Australan Wilkshire a získal druhému týmu tabulky alespoň bod.)

Koller tak má po svém letním příchodu do ruské ligy na kontě už čtyři góly a je nejlepším českým střelcem. Celý zápas odehrál za Samaru i jeho krajan Jiří Jarošík.

Stejně jako ve středečním pohárovém duelu zvítězili fotbalisté Spartaku Moskva v Jaroslavli i v lize 2:1. Svěřence dánského kouče Michaela Laudrupa nyní čeká čtvrteční domácí odveta prvního kola Poháru UEFA proti ostravskému Baníku.

O branky Spartaku se postarali zadáci

Spartak odehrál utkání proti poslednímu celku tabulky v sestavě: Pletikosa - Stranzl, Fathi, Rodríguez (55. Šiškin), Kováč - Paršivljuk, Dedura, Maidana, Sovětkin (57. Mozart) - Baženov, Dzjuba (76. Ryžkov).

O branky Spartaku se postarali zadáci, už v prvním poločase skórovali Argentinec Clemente Rodríguez a Němec Malik Fathi. Radoslav Kováč odehrál celý zápas s kapitánskou páskou, další český obránce Martin Jiránek má natržený stehenní sval.

Marek Čech v brance moskevského Lokomotivu dostal od střelců Petrohradu tři góly.

Ruská liga - 23. kolo:
CSKA Moskva - Tomsk 2:1, Jaroslavl - Spartak Moskva 1:2, Lokomotiv Moskva - Petrohrad 0:3, Nalčik - Vladivostok 2:2, Samara - Dynamo Moskva 3:3.