Fotbalisté Celtiku odvrátili blamáž s Aberdeenem až v závěru

GLASGOW

Fotbalisté Celtiku Glasgow otočili utkání 7. kola skotské ligy s Aberdeenem dvěma brankami v poslední desetiminutovce a nakonec vyhráli 3:2. Domácí prohrávali 1:2, poté však vyšlo střídání kouči Strachanovi, protože se po pěti minutách na hřišti trefil McDonald. V první minutě nastaveného času pak strhnul vedení na stranu favorita svou druhou brankou Vennegoor of Hesselink.

Celtic se tak bodově dotáhl na svého tradičního rivala Glasgow Rangers, který má ještě nedělní utkání k dobru.

Špatný den zažil český gólman ve službách Hamiltonu Tomáš Černý. Během utkání na hřišti Falkirku lovil čtyřikrát míč ze své sítě a navíc musel čelit několika dalším nebezpečným akcím domácích. Falkirk se díky výhře odpoutal z posledního místa tabulky.

Skotská liga - 7. kolo:
Celtic Glasgow - Aberdeen 3:2, Dundee United - Heart of Midlothian 3:0, Falkirk - Hamilton 4:1, Inverness - Kilmarnock 3:1, Motherwell - St. Mirren 2:1.