Rubriky:

Evropské ligy

Rakouská fotbalová liga řeší před restartem pravidla karantény

5. května 2020 18:23 - Vídeň

Zástupci rakouské fotbalové ligy se obávají, že nebudou schopni sezonu restartovat a dohrát, pokud vláda nezmírní některá svá nařízení. Kritická je pro ně především povinná dvoutýdenní karanténa pro celý tým, pokud bude mít jeho hráč pozitivní test na koronavirus. Opatření by se týkalo i soupeřova mužstva, pokud by se nákaza objevila už v zápasovém režimu.

 

Podle sportovního ředitele bundesligy Christiana Ebenauera představuje toto nařízení knokaut nejen pro dohrání aktuální, ale i pro zahájení příští sezony. Přístup k pozitivním testům v jednotlivých týmech je podle něho klíčovým problémem všech soutěží v Evropě, které nyní zvažují opětovné rozehrání přerušeného ročníku.

Rakouské fotbalové kluby se mohly vrátit k tréninku už 20. dubna, což vzbudilo naděje na brzký restart, i když bez diváků. Návrh bezpečnostních pravidel, který vypracovala bundesliga, počítal s tím, že se v případě pozitivního testu izoluje jen postižený hráč a zbytek týmu může dál společně trénovat a hrát.

Po pozitivním testu v Německu zamířil celý tým do karantény

Zástupci ligy nyní vyjednávají s vládou o možnostech, jak opatření upravit, aby byla přijatelná pro všechny strany. S očekáváním rovněž vyhlížejí, jak dopadne situace v Německu, kde by se měli politici otázkou startu fotbalové ligy zabývat ve středu.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy