Rubriky:

Evropské ligy

Pro trenéra fotbalistů Glasgow Rangers je skotská liga těsná

25. prosince 2008 14:51 - GLASGOW

Trenér fotbalistů Glasgow Rangers Walter Smith se ve středu nechal slyšet, že je pro jeho tým skotská liga nedostatečná a chtěl by se účastnit pravidelné soutěže evropských klubů. Zápasy domácí ligy prý nemohou hráče ani fanoušky plně uspokojit.

"Rangers a Celtic jsou vynikající kluby, které by si zasloužily více, než jen boj o skotský titul. Podobně je to i u jiných evropských celků," prohlásil Smith. "Je tu sice Liga mistrů, ale měla by ještě existovat souběžně evropská liga, která by se hrála víkend co víkend," navrhoval nespokojený trenér.

Podle jeho představ by si v takové soutěži mohli zahrát také účastníci z Nizozemska, Portugalska či Skandinávie. "Do skotské ligy bychom pak nasazovali rezervní tým, který je i tak dost silný. Aspoň by se mohl z mistrovského titulu radovat také jednou někdo jiný (než Rangers a Celtic)," dodal Smith.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.