Slovan Bratislava deklasoval Banskou Bystrici 5:0

BRATISLAVA

Fotbalisté vedoucího Slovanu Bratislava porazili ve 23. kole slovenské ligy Banskou Bystrici doma vysoko 5:0 a před Žilinou, která dnes porazila poslední Zlaté Moravce 2:1, mají v čele tabulky pětibodový náskok.

Slovan nedal svému soupeři od začátku šanci a v 18. minutě vedl o dvě branky. Hlavním hrdinou zápasu byl domácí útočník Juraj Halenár, který zaznamenal hattrick. Jeden gól vstřelil český obránce Radek Dosoudil.

Žilina se na svém stadiónu s posledním celkem tabulky trápila a dlouho to vypadalo, že si outsider odveze bod. Zápas ale rozhodl ve prospěch domácího celku v 90. minutě bosenský reprezentant Vladavič.

Artmedia Petržalka porazila díky hattricku Jakuba Sylvestra Prešov 3:0 a posunula se už na páté místo. Dvacetiletému útočníkovi stačilo ke třem brankám 40 minut. Úřadující slovenský mistr prodloužil skvělou jarní sérii: všechny čtyři zápasy suverénně vyhrál s celkovým skóre 15:0.

Rožumberok, který vede český trenér Michal Bílek, otočil zápas s Košicemi a na hřišti soupeře zvítězil 2:1.

Slovenská liga - 23. kolo:
Košice - Ružomberok 2:1 (60. Cicman, 70. Škutka - 47. Božok), Artmedia Petržalka - Prešov 3:0 (12., 45. a 52. Sylvestr), Slovan Bratislava - Banská Bystrica 5:0 (18., 71. a 74. Halenár, 9. Dosoudil, 85. Angelovič), Žilina - Zlaté Moravce 2:1 (69. Piacek, 90. Vladavič - 62. Macko).