Rubriky:

Evropské ligy

CSKA Moskva po restartu ligy dostalo pokutu za rasismus fanoušků

23. června 2020 22:30 - Moskva

Fotbalový klub CSKA Moskva hned po prvním zápase po koronavirové pauze zaplatí pokutu za rasistické chování svých fanoušků, kterých přitom mohlo být na stadionu jen omezené množství. Terčem urážek se stal Brazilec Malcom z Petrohradu, autor dvou branek při výhře 4:0. Moskevský klub zaplatí 100.000 rublů, tedy 34 tisíc korun.

 

Pfc Cska, Reuters

Malcom loni v létě do Petrohradu přestoupil z Barcelony a po nucené přestávce zaviněné covidem-19 prokázal v sobotu střeleckou formu. Po vstřelení gólů mu ale domácí diváci spílali. Výše pokuty je podle médií nejnižší možnou v sazebníku ruského svazu za rasistické urážky.

Po restartu tamní soutěže může být na stadionech jen tolik fanoušků, aby byla kapacita zaplněna maximálně z deseti procent. V sobotním duelu CSKA s Petrohradem to byly necelé tři tisíce lidí.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.