Při bělehradském derby bylo zatčeno 51 fotbalových fanoušků

8. dubna 2009 23:14 - BĚLEHRAD

Zatčením 51 fanoušků skončilo bělehradské derby mezi Crvenou Zvezdou a Partizanem v srbské fotbalové lize. Zápas už od začátku provázely střety příznivců s policií, během zápasu chuligáni dokonce zapálili část tribuny.

Podle agentury Reuters museli na stadionu zasahovat hasiči, poté co fanoušci hostující Crvené Zvezdy zapálili několik sedaček na tribuně a oheň se začal šířit. Nikdo sice nebyl zraněn, ale oběma klubům hrozí tvrdé tresty jak od svazu, tak od úřadů.

Násilnosti provázely bělehradské derby i v minulosti. Před deseti lety byl dokonce ve stejné sekci stadionu zabit fanoušek Crvené Zvezdy, když domácí příznivci hodili do tábora hostů světlici. O rok později se zápas nedohrál, protože fanoušci vtrhli na hřiště, začali se rvát mezi sebou a napadli i fotbalisty.

Dnešní duel nakonec vyhrál domácí Partizan 2:0 a míří za bezproblémovou obhajobou. V čele tabulky má náskok třinácti bodů před druhou Vojvodinou Novi Sad, třetí Crvena Zvezda ztrácí ještě o bod víc.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.