CAS vrátil řeckému svazu zpět kauzu odpočtu bodů pro PAOK

10. července 2020 18:43 - Lausanne

Řecký fotbalový klub PAOK Soluň oživil u mezinárodní arbitráže CAS naděje na postup do příštího ročníku Ligy mistrů. Sportovní soud v Lausanne uznal jeho odvolání proti odpočtu sedmi bodů v domácí nejvyšší soutěži za porušení licenčních podmínek a vrátil kauzu k novému projednání řeckému svazu.

 

John Sibley, Reuters

Předběžné opatření vrátilo PAOK tři kola před koncem sezony v tabulce na druhé místo za Olympiakos, který už má jistý titul. Mistrovský tým má zaručený postup do třetího předkola Ligy mistrů, druhé místo zajišťuje účast ve druhém předkole elitní soutěže.

PAOK se provinil proti licenčním pravidlům řecké fotbalové federace tím, že má podle vyšetřovatelů vlastnický podíl v konkurenčním klubu Xanthi FC. Olympiakos za to pro rivala požadoval u CAS přísnější trest.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.