Živě

Dojemný moment. Populární sudí se rozplakal na hřišti

21. července 2020 10:34 - Porto/Praha

Loučil se v slzách. Duel 33. kola Primeira Ligy mezi FC Portem a Moreirense na Estádio do Dragão nabídlo dojemný moment. Svůj úplně poslední profesionální hvizd do píšťalky při něm provedl populární portugalský sudí Carlos Xistra. Na to, jak probíhal závěr jeho pondělní derniéry na velké fotbalové scéně, se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

Od jeho debutu uplynulo téměř 20 let. V pondělí Carlos Xistra odpískal utkání, v němž novopečení mistři z FC Porta deklasovali Moreirense poměrem 6:1. Další zápas šestačtyřicetiletý arbitr do seznamu odřízených utkání nepřidá.

Tíha okamžiku na Xistru dolehla bezprostředně po závěrečném hvizdu. S kariérou se rozhodčí, který si zapískal i zápasy na mezinárodní klubové scéně, loučil s obličejem v dlaních. Na tričku pod dresem měl vzkaz, ve kterém poděkoval rodině a přátelům.

Podle serveru Transfermarkt Xistra během své dráhy arbitra odřídil celkem 489 profesionálních duelů.

pb, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.