Dojemný moment. Populární sudí se rozplakal na hřišti

21. července 2020 10:34 - Porto/Praha

Loučil se v slzách. Duel 33. kola Primeira Ligy mezi FC Portem a Moreirense na Estádio do Dragão nabídlo dojemný moment. Svůj úplně poslední profesionální hvizd do píšťalky při něm provedl populární portugalský sudí Carlos Xistra. Na to, jak probíhal závěr jeho pondělní derniéry na velké fotbalové scéně, se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

Od jeho debutu uplynulo téměř 20 let. V pondělí Carlos Xistra odpískal utkání, v němž novopečení mistři z FC Porta deklasovali Moreirense poměrem 6:1. Další zápas šestačtyřicetiletý arbitr do seznamu odřízených utkání nepřidá.

Tíha okamžiku na Xistru dolehla bezprostředně po závěrečném hvizdu. S kariérou se rozhodčí, který si zapískal i zápasy na mezinárodní klubové scéně, loučil s obličejem v dlaních. Na tričku pod dresem měl vzkaz, ve kterém poděkoval rodině a přátelům.

Podle serveru Transfermarkt Xistra během své dráhy arbitra odřídil celkem 489 profesionálních duelů.

pb, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.