Rubriky:

Evropské ligy

Trenér Lucescu v Dynamu kvůli fanouškům skončil po čtyřech dnech

27. července 2020 18:38 - Kyjev

U konkurence nepochodil! Fotbalový trenér Mircea Lucescu skončil kvůli rozzlobeným fanouškům po pouhých čtyřech dnech na lavičce Dynama Kyjev, přestože měl smlouvu na dva roky. Příznivci slavného klubu v čele s bývalými hvězdami Olehem Blochinem a Ihorem Bělanovem nemůžou čtyřiasedmdesátiletému Rumunovi odpustit, že s konkurenčním Šachtarem Doněck získal osm ukrajinských titulů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Nechápu, že naši vlastní fanoušci jednali proti zájmům klubu. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl ukončit spolupráci s Dynamem. Děkuji předsedovi klubu Surkysovi za důvěru, ale nemůžu pracovat v tak nepřátelském prostředí," řekl Lucescu pro rumunský časopis Gazeta Sporturilor. Dynamo zatím jeho rezignaci nepotvrdilo.

Lucescu před příchodem do Šachtaru trénoval například rumunský národní tým, Dynamo Bukurešť, Brescii, Inter Milán či turecké celky Galatasaray a Besiktas. Šachtaru se ujal v roce 2004 a vedle osmi titulů a šesti domácích pohárů s ním v sezoně 2008/09 vyhrál i Pohár UEFA, předchůdce dnešní Evropské ligy.

Rumunský trenér Mircea Lucescu u konkurence v Kyjevě nepochodil.

shakthar.com

Šachtar Lucescu opustil v roce 2016 a poté vedl Zenit Petrohrad a Turecko, na jehož lavičce skončil loni v únoru. Dynamo ovládlo ligu naposledy v roce 2016, od té doby skončilo čtyřikrát druhé za Šachtarem, naposledy o 23 bodů.

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.