Rubriky:

Evropské ligy

Německý fotbalový mistr světa Höwedes ukončil kariéru

31. července 2020 14:09 - Berlín

Německý fotbalový mistr světa z roku 2014 Benedikt Höwedes ukončil kariéru. Dvaatřicetiletý obránce hrál naposledy za Lokomotiv Moskva, kde se minulý měsíc v době přerušení ruské ligy dohodl s vedením klubu na předčasném rozvázání smlouvy z rodinných důvodů. Ačkoli měl několik nabídek, rozhodl se kvůli rodině skončit.

 

Dlouholetý kapitán Schalke Höwedes odešel do Lokomotivu v létě 2018 a hned v první sezoně s klubem vyhrál Ruský pohár. Mezitím hostoval v Juventusu Turín, kvůli zranění ale odehrál v Itálii jen tři zápasy a vypadl kvůli tomu i z reprezentace.

Za Německo Höwedes odehrál 44 zápasů a vstřelil dva góly. Na vítězném MS 2014 v Brazílii byl spolu s brankářem Manuelem Neuerem a tehdejším kapitánem Philippem Lahmem jedním ze tří německých hráčů, kteří absolvovali plnou porci minut ve všech sedmi zápasech.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.