Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalovými mistry Švýcarska jsou potřetí za sebou Young Boys

31. července 2020 22:47 - Bern

Švýcarskou fotbalovou ligu vyhráli potřetí za sebou Young Boys Bern. V předposledním 35. kole zvítězili 1:0 v Sionu a v čele tabulky udrželi pětibodový náskok před St. Gallenem, kterému už nepomohla ani vysoká výhra 6:0 nad posledním Neuchatelem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hráčům St. Gallenu se staly osudnými porážky v 32. a 33. kole. Nejprve podlehli Thunu a přišli o vedení v tabulce, následoval domácí debakl 0:5 s Basilejí. Ta už má jisté třetí místo, což je pro tento klub nejhorší výsledek od roku 2009.

Švýcarsko zastavilo ligovou soutěž už v únoru, dříve než většina ostatních zemí. Poslední kolo se hraje v pondělí a liga tak jen o pár hodin stihne lhůtu UEFA pro přihlášení klubů do příštího ročníku evropských pohárů. Sezona se i vinou dlouhé koronavirové přestávky protáhla na bezprecedentních 54 týdnů.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.