PSG - Rennes 3:0 Di María zařídil fotbalistům PSG osmou ligovou výhru za sebou

7. listopadu 2020 23:15 - Paříž

Fotbalisté Paris Saint-Germain i bez zraněných ofenzivních hvězd Neymara a Kyliana Mbappého porazili ve šlágru 10. kola francouzské ligy 3:0 třetí Rennes, jež se na ně mohlo v případě výhry bodově dotáhnout. Osmým vítězstvím v domácí soutěži za sebou dali úřadující šampioni alespoň částečně zapomenout na výsledky v Lize mistrů, kde ze tří zápasů vyhráli jen jednou.

Gonzalo Fuentes, Reuters

Tři dny po porážce 1:2 s Lipskem byl klíčovým mužem zápasu Ángel di María, jenž se představil v lize poprvé po čtyřzápasovém distanci za nesportovní chování v zářijovém duelu proti Marseille. Dvaatřicetiletý Argentinec nejprve v 11. minutě vybojoval napadáním rozehrávky soupeře míč pro střelce první branky Moiseho Keana a další dva góly pak ve 21. a 73. minutě dal sám.

Pařížané vedou tabulku o pět bodů před Lille, jež má k dobru nedělní zápas v Brestu.

Francouzská fotbalová liga - 10. kolo:
Bordeaux - Montpellier 0:2 (49. Bollet, 67. Delort)
Paris St. Germain - Rennes 3:0 (21. a 73. Di María, 11. Kean).

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.