Živě

V kancelářích Benfiky zasahovala policie kvůli možné korupci

9. listopadu 2020 21:11 - Lisabon

Portugalský fotbalový velkoklub Benfica Lisabon čelí podezření z korupce v souvislosti s hráčskými přestupy. Vyšetřování se podle médií týká i jiného prvoligového celku Santa Clara, státní zastupitelstvo potvrdilo policejní prohlídky v kancelářích na téměř třiceti místech.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V případu má jít o praní špinavých peněz a další finanční delikty. Podle televize TVI stojí v jeho centru prezident Benficy Luis Filipe Vieira. Proti němu už je vedeno několik řízení kvůli podezření z daňových podvodů a korupce.

V červenci byl Vieira i se společnostmi, které spravují klub a vlastní stadion, obžalován, v jiné kauze je společně s 16 dalšími osobami viněn ze zjednání neoprávněné výhody. Jednasedmdesátiletý boss, jenž byl v Benfice teprve v říjnu potvrzen ve funkci, veškerá obvinění odmítá.

Gólman Benfiky předvedl školáckou chybu, spoluhráči už ztrátu nedohnali

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.