Rubriky:

Evropské ligy

Baroš zažil v Turecku nejhlučnější zápas v historii sportu

19. března 2011 12:25 - ISTANBUL

O nejhlasitější kulisu v historii sportu se postarali fanoušci v pátečním utkání turecké fotbalové ligy mezi istanbulskými rivaly Galatasarayem a Fenerbahce. Podle tureckých médií vytvořili příznivci v závěru prvního poločasu hluk 131,76 decibelu. Nový rekord na místě potvrdili zástupci Guinnessovy knihy rekordů.

 

Yiorgos Karahalis, Reuters

Svědkem rekordního rámusu byl v Istanbulu i český útočník Milan Baroš, který ale na zápas nebude rád vzpomínat. Po utkání dostal za protesty od rozhodčího červenou kartu, jeho tým navíc prohrál 1:2.

Diváci se postarali o historický zápis v nové Türk Telekom Areně pro 52 tisíc lidí, kam se fotbalisté Galatasaraye přestěhovali v lednu ze starého stadionu Aliho Samiho Yena přezdívaného pro svou atmosféru "Peklo". Dosavadní rekord v hlasitosti držel zápas zámořské ligy amerického fotbalu NFL. V říjnu 2000 při utkání Denver Broncos a New England Patriots se nesl stadionem hluk 128,7 decibelu.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.