Rubriky:

Evropské ligy

Koronavirus má další oběť! Zemřel Nikola Spasov

23. listopadu 2020 22:10 - Sofia/Praha

Bulharský fotbal přišel o významnou osobnost. Ve věku 61 let zemřel Nikola Spasov, někdejší útočník a naposledy šéftrenér prvoligového týmu PFC Montana. Podle tamních médií podlehl po třech týdnech hospitalizace zápalu plic, k němuž se přidalo onemocnění covid-19.

 

Twitter @SSlawslow

Jako aktivní fotbalista se stal Spasov v roce 1978 bulharským mistrem s Lokomotiv Sofia. Později působil rovněž v Levski Sofia a jako legionář v Portugalsku v Salgueiros, Beira Mar a Rio Ave.

Po návratu domů přesedlal na trenérskou dráhu a největší úspěch slavil s celkem Černo More Varna, s nímž v roce 2015 vyhrál Bulharský pohár i Superpohár. Naposledy vedl celek PFC Montana.

Nejlepší kluby bulharské soutěže vyjadřují na sociálních sítích svoji soustrast. „Byl to nejlepší trenér, jakého jsme kdy měli," píše se například v prohlášení klubu Černo More z Varny.

mm, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.