V korupční kauze v Turecku vypovídal i reprezentační kapitán Emre

2. srpna 2011 17:48 - ANKARA

V rámci vyšetřování rozsáhlé korupční kauzy v tureckém fotbale v úterý vypovídal i kapitán reprezentace Emre Belözoglu, jenž působí v jednom ze zapletených klubů Fenerbahce. Třicetiletý záložník uvedl, že byl propuštěn bez obvinění.

Bývalý hráč Interu Milán a Newcastle Emre odmítl odpovědět na další otázky novinářů s tím, že při své svědecké výpovědi "už mluvil dost" a je unavený.

Vyšetřovatelé v úterý zároveň vyslechli trenéra mistrovského Fenerbahce Ekrema Okumuse, hráče Ankaragücü Kagana Söylemezgillera a jednoho sportovního komentátora.

V rámci vyšetřování aféry s ovlivňováním zápasů bylo zatím v Turecku obviněno přes 30 lidí, mezi nimi například prezident Fenerbahce Aziz Yildirim. Jeho klubu tak hrozí ztráta ligového titulu a nucený sestup. Podezření z ovlivnění padá na 19 utkání.

Nejistý je také osud vítěze Tureckého poháru Besiktase, jehož trenér Tayfur Havtucu a zástupce ředitele klubu Serdar Adali patřili mezi zadržené. Tým českého reprezentanta Tomáše Sivoka se až do vyšetření případu pohárové trofeje vzdal.

Kvůli vyšetřování skandálu byl odložen o měsíc start nové sezony, která měla začít v srpnu.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: