Turecká federace Fenerbahce do druhé ligy nepřeradí

27. srpna 2011 16:47 - ANKARA

Turecká fotbalová federace odmítla žádost vedení Fenerbahce Istanbul o přeřazení klubu do druhé ligy. Úřadující mistr ji k tomu vyzval v pátek na protest proti vyloučení z Ligy mistrů kvůli korupčnímu skandálu.

 

"Zástupci Fenerbahce vznesli požadavek na zařazení do druhé ligy při setkání s vedením federace. Nepodali však žádnou písemnou žádost a uvedli, že ji ani podávat nebudou. Federace proto rozhodla, že není žádný důvod měnit rozhodnutí z 15. srpna," uvedl dnes svaz v prohlášení.

V polovině srpna federace oznámila, že nebude trestat žádné kluby ani jednotlivce, dokud soud neodtajní důkazy, které jsou nyní předmětem policejního vyšetřování.

Fenerbahce bylo z Ligy mistrů vyřazeno těsně před čtvrtečním losem základních skupin a v prestižní soutěži ho nahradil vicemistr Trabzonspor s letní posilou ze Slavie Ondřejem Čelůstkou. Svaz vyřadil klub pod tlakem UEFA, která pohrozila sankcím celému tureckému fotbalu, protože její pravidla zakazují start v pohárech týmům spojovaným s manipulováním zápasů.

Prezident Fenerbahce Aziz Yildirim čelí obvinění ze zmanipulování 19 utkání. Kvůli vyšetřování byl posunut začátek ligy o měsíc na 9. září.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.