Fotbalisté Celtiku snížili náskok vedoucích Rangers na jediný bod

GLASGOW

Fotbalisté Celtiku porazili ve 20. kole skotské ligy díky dvěma brankám Georgiose Samarase 2:1 Kilmarnock a na druhém místě tabulky snížili náskok vedoucích Rangers, kteří překvapivě prohráli 1:2 se St. Mirrenem, na jediný bod.

Celtic může svého městského rivala z první příčky sesadit už ve středu, kdy je na jeho hřišti na programu glasgowské derby. Rangers se navíc budou muset obejít bez Leeho McCullocha a Dorina Goiana, kteří dnes dostali červené karty.

St. Mirren sice s favorizovaným soupeřem prohrával 0:1, po vyloučení McCullocha ještě v prvním poločase díky brankám Aarona Mooye a Paula McGowana otočil skóre. Rangers, kteří se St. Mirrenem prohráli poprvé od roku 2008, dohrávali od 87. minuty po červené kartě pro Goiana v devíti.