Lens - Lille 0:3Fotbalisté Lille vyhráli a stále míří k titulu

Paříž

Fotbalisté Lille v předehrávce 36. kola francouzské ligy zvítězili na hřišti Lensu 3:0 a upevnili si vedení v tabulce. Před nedělním zápasem pronásledovatelů z Paris St. Germain proti Rennes mají před šampiony z předchozích tří ročníků čtyřbodový náskok a stále směřují k zisku čtvrtého titulu, na který čekají od roku 2011.

Fotbalisté Lille oslavují po utkání francouzské ligy.

O výsledku rozhodl už v prvním poločase dvěma góly turecký útočník Yilmaz. První dal už v 4. minutě z penalty, druhý v závěru už v době, kdy domácí hráli bez vyloučeného obránce Michelina. Yilmaz dal v posledních pěti ligových zápasech šest gólů, v sezoně jich má na kontě patnáct. Po hodině hry završil výsledek kanadský útočník David, který je s 12 góly druhým nejlepším týmovým střelcem.

Lens po druhé porážce za sebou může ztratit kontakt s Marseille. Olympique drží se stejným bodovým ziskem páté místo, znamenající účast v nové Evropské konferenční lize, a v neděli nastoupí v St. Etienne.