Živě

Henry se vrací do pozice asistenta kouče belgických fotbalistů

30. května 2021 21:26 - Brusel

Někdejší francouzský fotbalový útočník Thierry Henry se po třech letech vrací na post asistenta trenéra u belgické reprezentace. Tamní svaz oznámil, že třiačtyřicetiletý mistr světa z roku 1998 bude během nadcházejícího mistrovství Evropy znovu součástí realizačního týmu hlavního kouče Roberta Martíneze.

 

Aleš Březina, Sport.cz

Henry naposledy působil na lavičce kanadského účastníka zámořské MLS Montrealu, v únoru z rodinných důvodů po patnácti měsících skončil. S Belgičany a Martínezem už spolupracoval od srpna 2016 do října 2018. Před kanadským angažmá ještě krátce vedl ve francouzské lize Monako, které bylo jedním z jeho působišť i za hráčské kariéry. Autor 51 gólů ve 123 reprezentačních zápasech hrál také za Juventus, Arsenal, Barcelonu a New York Red Bulls.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.