Živě

Zmrhal přestoupil z Brescie do Slovanu Bratislava

21. června 2021 21:29 - Bratislava/Praha

Český fotbalista Jaromír Zmrhal přestoupil z Brescie do Slovanu Bratislava. Sedmadvacetiletý křídelní hráč podepsal s úřadujícím trojnásobným slovenským mistrem dvouletý kontrakt.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Patnáctinásobný reprezentant Zmrhal strávil letošní jaro na hostování v Mladé Boleslavi. Do Brescie přestoupil ze Slavie Praha v srpnu roku 2019. S italským klubem sestoupil v první sezoně ze Serie A a loni na podzim už v druhé lize příliš nenastupoval.

"Jsem nadšený, že se zrealizoval můj příchod do Slovanu. Věřím, že mi tento pocit vydrží co nejdéle. Chci si zase zahrát Evropskou ligu nebo podobnou soutěž a chci Slovanu pomoci i evropskými zkušenostmi," uvedl na webu bratislavského klubu Zmrhal, jenž si během působení ve Slavii zahrál mimo jiné ve čtvrtfinále Evropské ligy.

"Na jaře na hostování v Boleslavi jsem se cítil dobře, na rozdíl od působení v Brescii jsem opět hrál na své pozici na křídle a začal jsem si zase užívat fotbal. Věřím, že ve Slovanu to bude stejné," dodal rodák z Žatce, jenž na jaře v Mladé Boleslavi odehrál všech 20 zápasů.

Za hlavní tým Slavie hrál Zmrhal od roku 2012 a celkem v sešívaném dresu nastoupil do 309 duelů, v nichž vstřelil 39 gólů. S pražským týmem získal dva mistrovské tituly a dvakrát vyhrál pohár. Za národní tým hrál naposledy v říjnu 2019.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.