Zadrženého šéfa slavného klubu nahradil Rui Costa

9. července 2021 21:58 - Lisabon

Bývalý portugalský fotbalový reprezentant Rui Costa byl zvolen předsedou Benficy Lisabon. Ve funkci nahradil Luise Felipeho Vieiru, který byl ve středu zadržen kvůli podezření z daňových úniků a praní špinavých peněz.

 

Pedro Nunes, Reuters

Vieiru, jenž byl do funkce zvolen vloni v říjnu na další období, vzala policie do vazby kvůli podezřelým obchodům za více než 100 milionů eur (přes 2,5 miliardy korun), které mohly od roku 2014 státu a několika společnostem způsobit vysoké škody.

Podle právního zástupce se Vieira vzdal svých pravomocí s okamžitou platností. Původně jen dočasně, ale výkonný výbor poté místo něj zvolil do čela devětačtyřicetiletého Costu, jenž v klubu dosud působil jako zástupce předsedy.

Policie zadržela šéfa Benfiky kvůli podezření z daňových úniků a praní peněz

Vyšetřování podle médií souvisí s půjčkami, které poskytla společnost Novo Banco Vieirově firmě, a také s prodejem akcií Benficy. Policisté ve středu také provedli v Lisabonu razie v bytech, advokátních kancelářích, sídlech firem a v bance. Zadrželi ještě tři další nejmenované osoby.

Costa v Benfice odstartoval kariéru a získal s ní jeden titul. Poté nastupoval za Fiorentinu a AC Milán, se kterým vyhrál Serii A i Ligu mistrů. V roce 2006 se vrátil do Benficy a po ukončení kariéry se přesunul do vedení klubu.

S reprezentací si Costa zahrál na mistrovství světa a třech evropských šampionátech. Na domácím Euru postoupil s Portugalskem do finále.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.