Bývalý portugalský fotbalista Rui Costa byl zvolen prezidentem Benficy Lisabon

11. října 2021 18:54 - Lisabon

Bývalý portugalský reprezentant Rui Costa se stal novým prezidentem fotbalové Benficy Lisabon. Devětačtyřicetiletý funkcionář, který dříve působil na pozici ofenzivního záložníka, obdržel ve volbách více než 84 procent hlasů a vystřídal ve funkci Luise Felipeho Vieiru. Ten v červenci rezignoval kvůli obviněním z daňových úniků a praní špinavých peněz.

 

Pedro Nunes, Reuters

Rui Costa začínal v Benfice v letech 1990 až 1994 svou úspěšnou hráčskou kariéru. Následně odešel do italské Serie A, kde působil ve Fiorentině nebo AC Milán. Celkem odehrál 94 reprezentačních zápasů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Před patnácti lety se finalista Eura 2004 opět vrátil do Benficy, kde v roce 2008 svou aktivní kariéru ukončil a následně se tu stal sportovním ředitelem a viceprezidentem.

Ve volbách, do nichž se zapojil rekordní počet více jak 40 tisíc klubových členů, porazil Rui Costa svého protikandidáta a podnikatele Francisca Beníteze. Ve funkci by měl účastník mistrovství světa 2002 a tří evropských šampionátů působit do roku 2025.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.