Sevilla poskočila na třetí místo španělské ligy

Skok z šestého místa na třetí udělali fotbalisté Sevilly ve španělské lize po nedělním vítězství 1:0 nad Espaňolem. Po utkání, které rozhodl v 39. minutě Baptista, ztrácejí na druhý Real Madrid pouze bod. Brazilský záložník později mohl vedení Sevilly pojistit, ale neproměnil penaltu, nařízenou za Pochettinovu ruku.

Ligový nováček Getafe vybojoval bod na hřišti Albacete v samém závěru, když čtyři minuty před koncem vyrovnal na 1:1 Gabi. Další novic v nejvyšší soutěži Levante tolik štěstí neměl: proti Betisu Sevilla šel rychle do vedení, ale v 83. minutě rozhodl o jeho porážce Edú.

Mallorca potvrdila zlepšení pod vedením nového kouče Hectora Cúpera vítězstvím 1:0 v Zaragoze.

V 19:00 začne utkání Atlético Madrid - Numancia, od 21:00 se hraje zápas San Sebastian - Bilbao.

Španělsko - 12. kolo
Albacete - Getafe 1:1 (51. Buades - 86. Gabi), Santander - Pamplona 1:1 (48. vlastní Josetxo - 19. Morales), Zaragoza - Mallorca 0:1 (20. Luis Garcia), FC Sevilla - Espaňol 1:0 (39. Baptista), Levante - Betis Sevilla 1:2 (5. Rivera z pen. - 18. Oliveira z pen., 83. Edú), Atlético Madrid - Numancia 2:0 (52. Ibaňez, 78. Torres).
TABULKA

Poslední Blackburn získal desátý bod

Fotbalisté Blackburnu vybojovali v anglické lize za remízu 3:3 s Birminghamem desátý bod, stále však zůstávají v tabulce poslední o skóre za West Bromwichem. Domácí po prvním poločase prohrávali 1:3, po přestávce ale dokázali skóre dvěma góly vyrovnat.

Zápas Aston Villa - Tottenham se hraje v pondělí.

Anglie - 14. kolo
Blackburn - Birmingham 3:3 (4. Jansen, 57. Reid, 63. Gallagher - 17. Anderton, 38. Savage, 45. Dunn).
TABULKA

Wolfsburg se do čela bundesligy nevrátil

Ani Brdaricův bleskový gól již v šestnácté sekundě utkání v Hamburku nepomohl fotbalistům Wolfsburgu k návratu do čela německé ligy. Domácímu týmu se podařilo utkání otočit a po prohře 1:3 zůstal Wolfsburg na druhém místě se ztrátou dvou bodů na vedoucí Bayern.

Hráči Hannoveru stoupají nenápadně vzhůru tabulkou a málem si odvezli všechny body z Norimberku. Domácí však mají slovenského kanonýra Mintála, jenž devět minut před koncem svým jedenáctým gólem v sezoně vyrovnal na konečných 1:1. Sedmadvacetiletý útočník, jenž původně svůj dnešní start zvažoval kvůli bolavému kotníku, se tak osamostatnil v čele tabulky střelců bundesligy.

Německo - 14. kolo
Hamburk - Wolfsburg 3:1 (40. Van Buyten, 45. Barbarez, 90.+2 Romeo - 1. Brdaric), Norimberk - Hannover 1:1 (81. Mintál - 56. Stendel).