Evropské ligy

Beckham si odbyl debut za PSG při vítězství nad Marseille

24. února 2013 23:19 - Paříž

Slavný fotbalista David Beckham poprvé nastoupil za Paris St. Germain. Anglický záložník si premiérový start ve francouzské lize připsal v tradičně vypjatém duelu s rivalem z Marseille, který hráči PSG vyhráli 2:0. V čele tabulky soutěže si díky tomu udrželi tříbodový náskok před Lyonem.

Gonzalo Fuentes, Reuters

Sedmatřicetiletý Beckham zůstal od začátku utkání na lavičce, z níž se za mohutného aplausu domácích fanoušků zvedl k rozcvičce krátce po přestávce. Na hřiště se dostal v 76. minutě, kdy nahradil Javiera Pastoreho.

Hráči PSG, pod dohledem bývalého brazilského útočníka Ronalda, který obstaral čestný výkop, v té době již dlouho vedli. V 11. minutě totiž zamířil do vlastní branky stoper Marseille Nicolas N'Koulou.

Beckham stačil předvést několik přesných pasů a v poslední minutě se podílel na druhé brance. Lobem našel Jérémyho Méneze, který se obtočil kolem obránce a našel Zlatana Ibrahimovice. Nejlepší střelec soutěže dal snadno svůj 22. gól v sezoně.

Beckham přišel do Francie koncem ledna z Los Angeles Galaxy, kde hrál od roku 2007. Bývalý kapitán anglické reprezentace, který v minulosti působil také v Manchesteru United a Realu Madrid, podepsal smlouvu do konce sezóny. Jeho plat půjde na charitu.

Na Pařížany vyvinul před dnešním utkáním tlak Lyon, který zvítězil v odpoledním duelu nad Lorientem 3:1 a na lídra tabulky se dočasně bodově dotáhl. Svým prvním gólem ve dvanáctém utkání v lize rozhodl zápas dvacetiletý francouzský záložník Rachid Ghezzal.

Francouzská fotbalová liga - 26. kolo
Lyon - Lorient 3:1 (24. Lisandro López, 50. Ghezzal, 90.+1 Mvuemba - 11. Aliadiére)
Bordeaux - Brest 0:2 (19. vlastní Trémoulinas, 83. Kantari z pen.)
Paris St. Germain - Marseille 2:0 (11. vlastní N'Koulou, 90. Ibrahimovic)
1. Paris St. Germain 26 16 6 4 49:16 54
2. Lyon 26 15 6 5 46:25 51
3. Marseille 26 14 4 8 32:31 46
4. Nice 26 12 9 5 39:28 45
5. St. Etienne 26 12 8 6 40:19 44
6. Montpellier 26 12 5 9 41:32 41