Tvrdý trest! Besiktas má na čtyři zápasy zavřený stadión, výtržníci nesmějí rok na fotbal

26. září 2013 20:06 - Istanbul

K tvrdým postihům sáhl Turecký fotbalový svaz po nedělním nedohraném istanbulském derby mezi Besiktasem a Galatasarayem. Hráči Besiktase, mezi které patří i český obránce Tomáš Sivok, mají na čtyři zápasy zavřený stadión, tresty také dostalo 27 fanoušků, kteří mají roční zákaz vstupu na fotbal. Utkání se nedohrálo kvůli vpádu fanoušků na hřiště.

Duel, jenž se hrál před rekordní návštěvou turecké ligy 76 tisíc lidí, byl předčasně ukončen ve třetí minutě nastavení za stavu 2:1 pro hostující celek. Emoce vzplály poté, co byl za ostrý faul rovnou vyloučen záložník Galatasaraye Felipe Melo. Kvůli fanouškům na hrací ploše, proti kterým nasadila policie slzný plyn, odešli hráči do kabin, předtím si ale stačil vykoledovat červenou kartu i trenér Besiktase Slaven Bilič.

Bývalý brazilský reprezentant Melo si po vyloučení nezahraje dva zápasy a Bilič nesmí na lavičku ve třech utkáních.

„Byl to blázinec. Počítám, že nám zavřou hřiště minimálně na pět zápasů," řekl v rozhovoru pro deník Právo stoper Besiktase Tomáš Sivok. A moc se nespletl...


Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.