Marseille - PSG 1:2Tým PSG otočil zápas v Marseille a stále se drží vedoucího Monaka

Paříž

Fotbalisté Paris St. Germain otočili v 9. kole francouzské ligy zápas na hřišti Marseille a po výhře 2:1 jsou nadále druzí o skóre za vedoucím Monakem. Zato Lyon utrpěl debakl na hřišti Montpellieru 1:5 a již potřetí v řadě nedokázal naplno bodovat.

Ambiciózní pařížský klub prohrával v Marseille po trefě André Ayewa z penalty, situaci navíc předcházel ostrý faul Thiaga Motty, po němž byl italský reprezentant vyloučen. Těsně před přestávkou ale dokázal vyrovnat Maxwell a výhru vystřelil PSG v 66. minutě z dalšího pokutového kopu Zlatan Ibrahimovic. Hosté na druhém místě nadále hájí ligovou neporazitelnost.

V duelu Lyonu s Montpellier se těsně před přestávkou poprvé v sezoně prosadil domácí Anthony Mounier. Dvakrát se do sítě hostů trefili Kolumbijec Victor Montaňo a třiadvacetiletý záložník Rémy Cabella, který se díky tomu vyšvihl do čela klubových střeleckých statistik. Za Lyon zkorigoval skóre v úvodu druhého poločasu Alexandre Lacazette.

Domácí po pěti remízách v řadě poprvé zvítězili a posunuli se v tabulce na osmé místo, Lyon je čtrnáctý.

Francouzská fotbalová liga - 9. kolo:
Montpellier - Lyon 5:1 (17. a 68. Montaňo, 60. z pen. a 67. Cabella, 45. Mounier - 47. Lacazette)
Bordeaux - Sochaux 4:1 (70. a 89. Diabate, 21. Saivet z pen., 38. Jussie - 17. Contout)
Marseille - Paris St. Germain 1:2 (34. A. Ayew z pen. - 45. Maxwell, 66. Ibrahimovic z pen.)