Rubriky:

Evropské ligy

Advocaat bude do konce sezóny trénovat fotbalisty Alkmaaru

16. října 2013 12:43 - Alkmaar

Fotbalový trenér Dick Advocaat přijal krátkodobé angažmá v Alkmaaru. Šestašedesátiletý kouč, jenž má bohaté reprezentační zkušenosti, se s vedením nizozemského klubu dohodl na spolupráci do konce této sezóny.

 

United Photos, Reuters

Advocaat, který v minulosti vedl národní týmy Nizozemska, Belgie, Ruska, Koreje a Spojených arabských emirátů, v Alkmaaru už dříve působil. V sezóně 2009/10 mužstvo trénoval pět měsíců a postoupil s ním do evropských pohárů.

Nyní zkušený kouč na lavičce nahradí Gertjana Verbeeka, který byl v září propuštěn. Klub se s ním překvapivě rozešel den poté, co Alkmaar ukončil sérii neporazitelnosti PSV Eindhoven. Důvodem byly údajné neshody s hráči.

Na klubové úrovni Advocaat pracoval v Eindhovenu, Glasgow Rangers, Mönchengladbachu a Petrohradu. Alkmaaru patří v nizozemské lize deváté místo, z devíti zápasů získal 13 bodů.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.