Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalista Taboga v Rakousku sám chtěl podvádět a v klubu skončil

14. listopadu 2013 21:07 - Vídeň

Z fotbalisty prvoligového rakouského klubu SV Grödig Dominiqua Tabogy se místo oběti vyklubal podvodník. Dva dny poté, co na policii nahlásil, že ho vydírá sázkařská mafie, přiznal se sám k pokusům o zmanipulování zápasů. Nováček nejvyšší soutěže s ním rozvázal smlouvu a ujistil, že k žádné manipulaci nedošlo.

Jednatřicetiletý rakouský obránce Taboga se nejprve klubu i policistům svěřil, že ho vydírá sázkařská mafie. Prý odmítl utkání ovlivňovat. Údajně jim měl předat už více než 70 000 eur. Členem gangu měl být i bývalý reprezentant a Tobagův bývalý spoluhráč Sanel Kuljic.

Tři hráči Grödigu však dosvědčili, že je Taboga v minulé sezóně naváděl k manipulaci, což odmítli a vše v klubu nahlásili. "Nebrali to vážně, mysleli, že je to vtip," řekl ve čtvrtek manažer klubu Christian Haas. Pro policii je nicméně Taboga nadále obětí vydírání a zůstane proto na svobodě. Kuljic je ve vazbě.

Za pátý celek prvoligové tabulky v této sezóně odehrál Taboga 14 z 15 zápasů a jednou stál kvůli červené kartě.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.