Lyon - Montpellier 0:0Lyon v lize jen remizoval, Kalou hattrickem zařídil výhru Lille

Paříž

Fotbalisté Lyonu, soupeři Plzně v osmifinále Evropské ligy, v domácí soutěži remizovali na svém hřišti s Montpellierem 0:0 a v tabulce jsou šestí. Na čtvrté místo, zajišťující evropské poháry i v příští sezóně, ztrácejí šest bodů.

Útočník Salomon Kalou rozhodl hattrickem o vítězství Lille na hřišti Ajaccia 3:2 a jeho tým se tak vrátil v tabulce na třetí místo, odkud jej sesadila sobotní výhra St. Etienne nad Monakem. Právě na druhé Monako nyní Lille ztrácí sedm bodů.

Zaváhání Monaka dokázal využít vedoucí Paris St. Germain a díky výhře 2:0 nad Marseille zvýšil náskok v čele tabulky už na osm bodů. Branky vstřelili v druhém poločase Maxwell a Cavani.

Lyon v lize sice počtvrté v řadě bodoval, ale již v druhém zápase za sebou nedokázal skórovat, přestože protivníka přestřílel jednoznačně 18:7. Brankově přitom domácí neexcelovali ani v Evropské lize, ve které přešli přes Oděsu po výsledcích 0:0 a 1:0.

Sestava Lyonu: A. Lopes - Bedimo, Koné, M. Lopes, Umtiti - Grenier, Ferri (78. N'Jie), Gonalons, Tolisso - Lacazette, Briand (63. Gomis).

V Ajacciu domácí otevřeli skóre již v první minutě gólem dalšího hráče z Pobřeží slonoviny Talla. Jeho krajan Kalou dokázal stav otočit, když nejprve proměnil pokutový kop po ruce Johanna Cavalliho a za třináct minut zakončením na zadní tyči poslal hosty z Lille do vedení. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu, tři minuty před přestávkou přesným obloučkem skóroval znovu Tallo.

V 74. minutě ale právě Tallo ve vápně fauloval a Kalou další proměněnou penaltou zápas rozhodl. Lille dosáhlo na výhru i přesto, že posledních devět minut dohrávalo bez vyloučeného obránce Adamy Soumaora. Do utkání v dresu vítězů zasáhl také český obránce David Rozehnal, který přišel na hřiště v 53. minutě.