Ukrajinská fotbalová liga začne po převratu příští týden

6. března 2014 19:07 - Kyjev

Ukrajinská fotbalová liga začne po zimní přestávce nuceně prodloužené převratem v zemi příští sobotu 15. března. O tom, kdy budou nahrazena dvě zmeškaná kola, zatím tamní svaz nerozhodl.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Soutěž měla po dvouměsíční pauze původně začít 28. února, kvůli násilným protestům, které vedly ke svržení prezidenta Viktora Janukovyče, však byl start odložen. "Musíme začít co nejdřív, protože na fotbal čeká celá země," citovala agentura AP ministra pro mládež a sport Dmytra Bulatova.

V lize by měly pokračovat i Tavria Simferopol a FC Sevastopol - kluby z Krymu, který je momentálně středem konfliktu mezi Ukrajinou a ruskými okupanty.

V soutěži také působí trojice Čechů Jan Laštůvka s Ondřejem Mazuchem v Dněpropetrovsku a Tomáš Hübschman v Šachtaru Doněck.


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.