Evropské ligy

3. dubna 2014 20:04 - Varšava

Na tenhle zápas nebude Michal Miškiewicz, brankář fotbalistů Wisly Krakov, ani jeho kolega z obrany Michal Nalepa vzpomínat v dobrém. Jejich nevydařená kooperace v závěru duelu 28. ligového kola na hřišti Zaglebie Lubin vzala hostům všechny naděje alespoň na remízu a po výhře 3:1 se radovali i Michal Papadopulos a Jiří Bílek, čeští legionáři v dresu čtrnáctého týmu tabulky nejvyšší polské soutěže.

Hosté přitom měli zápas dlouho dobře rozehraný, od 73. minuty vedli zásluhou Burligovy trefy. Domácím se však během pěti minut podařilo dvěma góly vývoj otočit a otřesení favorité dopili kalich hořkosti až do dna ve druhé minutě nastaveného času.

V tísni hrající Nalepa poslal Miškiewiczovi skákavou malou domů - netakticky přímo na branku - a na malér bylo zaděláno. Gólmanova pravačka švihla naprázdno, vlastní gól byl na světě a třináctinásobný mistr země a aktuálně třetí celek tamní soutěže odjel domů s prázdnou.

Obdobné kiksy brankářů nejsou ovšem zase tak mimořádnou událostí. Tuzemští fotbaloví příznivci si jistě vybaví, že podobnou hrubku jako Miškiewicz vyrobil loni v utkání Ligy mistrů proti CSKA Moskva plzeňský brankář Matúš Kozáčik. Podcenil přihrávku Radima Řezníka, balón mu podjel pod kopačkou a skončil v síti. Plzeň nakonec zápas prohrála 2:3.