VIDEO: Islandský šikula předvedl luxusní nůžky z hranice velkého vápna

2. května 2014 14:50 - Alesund

Jednu z nejtěžších fotbalových dovedností zvládá tenhle Islanďan opravdu mistrně. Reprezentační záložník Björn Daníel Sverisson ve službách Vikingu Stavanger se v norské lize blýskl parádními nůžkami, které vystřihl z hranice pokutového území. Brankář soupeře se po jeho střele natahoval marně, gólu zabránit nedokázal.

Taková branka nadchne diváka vždy a je jedno, zda v tu chvíli fandí domácím, nebo hostům. Vše se seběhlo v 56. minutě. Stavanger vedl na půdě Alesundu 1:0 a hnal se do dalšího útoku. Sverisson poslal míč nalevo volnému Thorsteinssonovi. Ten centrem do šestnáctky našel znovu islandského středopolaře, jenž obranu protivníka překvapil.

Zády k bráně si balón zpracoval na prsa a parádními nůžkami nedal brankáři Grytebustovi šanci. Alesund už stačil ve zbytku zápasu pouze zkorigovat stav a po porážce 1:2 je po šesti odehraných kolech nadále poslední. Vikingu patří v šestnáctičlenné tabulce druhé místo.

jsv, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.