Živě

Naštvaný Galis odchází ze Slovanu, se Strakou spolupracovat nechce

13. června 2014 10:12 - Bratislava
(Aktualizováno: 13. června 2014 11:20)

Bývalý československý reprezentant Dušan Galis (64) odmítl působení na lavičce ŠK Slovan Bratislava po boku nového trenéra Františka Straky. V rozhovoru pro slovenský deník Šport označil jmenování Straky za zády dosavadních trenérů za nekorektní.

 

Profimedia.cz

„Neměl jsem ani náznak informací, že se bude měnit realizační tým. O to víc mě překvapilo, když se na Pasienkách objevil František Straka," uvedl. Galis je poslancem slovenského parlamentu a ve Slovanu působil jako poradce s rozšířenými kompetencemi.

Společně s hlavním trenérem Jozefem Valovičem dovedl Slovan až k mistrovskému titulu. „Ve Slovanu jsme s realizačním týmem odvedli kus dobré práce, vyčistili vztahy a vybudovali kolektiv. Všichni jsme si zasloužili pokračovat," uvedl Galis. „Měl jsem představy, jak kádr doplnit, aby získal ještě na větší síle a údernosti. Jsem zklamaný, je to úplně jinak," dodal.

Galis přiznal, že po tom všem si nedovede spolupráci se Strakou představit. „Poté, co už bylo známé, že mužstvo převezme Straka, jsem řekl, že ve Slovanu končím. Nerozumím změně v realizačním týmu. V poslední sezóně jsme pracovali dobře a spolehlivě, což se promítlo do výsledků i do výraznějšího náskoku v posledním kole. Byl jsem připraven pokračovat," řekl.

Měl být pracovně vytížený

Galisovo rozhodnutí překvapilo i viceprezidenta a generálního ředitele klubu Petra Kašpara. „Přehodnotil svůj postoj. Mně své rozhodnutí odůvodnil pracovním vytížením," uvedl Kašpar, který chtěl, aby Galis ve funkci konzultanta pokračoval.

Galis byl v roce 1976 střelcem památného vítězného gólu v kvalifikaci proti Anglii, kde československá reprezentace začala svoji cestu za bělehradským titulem mistrů Evropy. Po skončení aktivní kariéry byl v letech 2004 až 2006 trenérem slovenské fotbalové reprezentace.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.