Guingamp - Nice 2:7Gólový festival Carlose Eduarda! Záložník Nice ve francouzské lize pětkrát skóroval

Guingamp

Parádní show předvedl v Ligue 1 brazilský záložník Carlos Eduardo z Nice. Pětadvacetiletý středopolař se blýskl pěti góly na hřišti posledního Guingampu a jeho tým zvítězil 7:2. Eduardo, kmenový hráč Porta, se stal teprve šestým fotbalistou, který v tomto století vstřelil v některé z elitních lig pět branek v jednom zápase. Ve šlágru 11. kola pak Lyon doma zdolal vedoucí Marseille 1:0.

Záložník Lyonu Yoann Gourcuff (uprostřed) slaví se spoluhráči gól proti Marseille.

Guingamp se sice dostal v 9. minutě do vedení, pak ale úřadovali hosté. V první půli se trefili hned čtyřikrát, z toho třikrát Eduardo. Jako první hráč Nice po deseti letech dokázal v lize vstřelit hattrick, naposledy se to povedlo Victoru Agalimu v říjnu 2004.

V druhé půli Eduardo, který měl do neděle v této ligové sezóně na kontě jedinou branku, přidal další dva zásahy. Sedm gólů vstřelil hostující tým ve francouzské lize poprvé od roku 1984, kdy se to povedlo Metám.

V duelu mezi Lyonem a Marseille se diváci dočkali jediného gólu v 65. minutě. Postaral se o něj záložník Yoann Gourcuff. Domácí Olympique je v tabulce francouzské ligy třetí, na svého nedělního soupeře ztrácí aktuálně pět bodů.

Francouzská fotbalová liga - 11. kolo:
Rennes - Lille 2:0 (47. Habibou, 55. Doucouré)
Guingamp - Nice 2:7 (8. Beauvue, 71. Schwartz - 12., 26., 43., 51. a 65. Eduardo, 45.+1 Pléa, 72. Bauthéac)
St. Etienne - Mety 1:0 (74. Gradel)
Lyon - Marseille 1:0 (65. Gourcuff)