Vrba musí oželet dalšího reprezentanta. Pavelkovi v Turecku spoluhráč zlomil žebro

8. března 2016 09:48 - Istanbul
(Aktualizováno: 8. března 2016 10:16)

Fotbalový reprezentant David Pavelka bude kvůli zlomenému žebru a poranění plicní membrány zhruba čtyři až šest týdnů mimo hru. Někdejší liberecký záložník se zranil během zápasu své Kasimpasy s Antalyasporem (2:1), na marodku ho nešťastně poslal francouzský spoluhráč Olivier Veigneau. Informoval o tom server Bursa.com.

 

bursa.com

Pavelka a Veigneau se srazili v hlavičkovém souboji, francouzský obránce dal svému spoluhráči nešťastnou ránu kolenem do hrudi. Český reprezentant musel v 56. minutě nedělního utkání opustit trávník na nosítkách a ihned putoval na vyšetření do nemocnice.

Čtyřiadvacetiletý záložník naštěstí nemusí na operaci, i tak ale bude minimálně měsíc mimo hru.

David Pavelka tak nebude k dispozici trenérovi národního týmu Pavlu Vrbovi pro přípravné zápasy před ME se Skotskem na Letné (24. března) ani na duel ve Švédsku (29. března). Pro reprezentaci je to další rána - kvůli zranění nenastoupí také Tomáš Rosický s Jaroslavem Plašilem, dlouhodobě mimo hru je i Václav Pilař.

jis, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.