Galásek neprodlouží v Ajaxu, zájem o něj má Wolfsburg

27. ledna 2006 13:03 - WOLFSBURG

Kapitán české reprezentace Tomáš Galásek zřejmě bude po této sezóně volným hráčem na fotbalovém trhu. Nizozemský deník De Telegraaf totiž uvedl, že se třiatřicetiletý záložník nedohodl na nové smlouvě v Ajaxu Amsterodam. Mezi prvními zájemci o jeho služby se objevil německý Wolfsburg.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Galásek působí v Ajaxu šestou sezónu a s nejslavnějším nizozemským klubem je smluvně vázán do letošního léta. Na začátku sezóny ale nebyl v Ajaxu spokojen, neboť ho ze základní sestavy vytlačil Hedwiges Maduro. Později však na Galáska začal kouč Danny Blind opět spoléhat a v současné době znovu nastupuje s kapitánskou páskou.

O bývalého hráče Baníku Ostrava už na podzim projevil zájem Manchester City, v německé lize by podle dnešních informací agentury SID o něj stál i Kolín nad Rýnem. Zda v Ajaxu zůstane alespoň obránce Zdeněk Grygera, není podle Telegraafu rovněž vůbec jisté.

Wolfsburg už v "nizozemských vodách" ve čtvrtek úspěšně lovil, neboť získal z Waalwijku pro jarní bundesligovou část jednatřicetiletého útočníka Ricka Hoogendorpa.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: