Skácel režíroval výhru Hearts v derby s Hibernianem

EDINBURGH

Fotbalisté týmu Heart of Midlothian využili zaváhání Celtiku a díky sobotnímu vítězství 4:1 nad Hibernianem se vedoucímu mužstvu tabulky skotské ligy přiblížili na osm bodů. Hlavní postavou edinburského debry byl český záložník Rudolf Skácel, jenž pomohl k výhře Hearts šestnáctým gólem v sezóně.

Rudolf Skácel.

Skácel se ale nespokojil jen se střílením branek, i na všech ostatních měl svůj podíl. Na dvě trefy přihrál a jednu vstřelil Hartley poté, co byl český reprezentant faulován.

Hosté se na odpor nevzmohli i proto, že hráli od konce prvního poločasu bez vyloučeného Smithe.

Celtic překvapivě nezískal tři body, ačkoli ještě deset minut před koncem vedl 3:1 nad Dundee United. Hostům se však podařilo srovnat a vezou si cenný bod.

Výsledky - 24. kolo:
Aberdeen - Kilmarnock 2:2, Celtic Glasgow - Dundee United 3:3, Dunfermline - Motherwell 1:1, Hearts - Hibernian 4:1, Livingston - Falkirk 0:1.