Rubriky:

Evropské ligy

Do Skotska mají namířeno také Petráš se Straceným

31. ledna 2006 12:13 - PRAHA

Česká legie ve skotském klubu Heart of Midlothian se podle všeho rozroste o dalšího hráče a do klubu navíc zamíří i slovenský fotbalista. Druhý tým průběžného pořadí skotské Premier League totiž zřejmě získá Luďka Straceného z Příbrami a slovenského stopera Martina Petráše, který je hráčem Sparty. V klubu od léta působí Rudolf Skácel, Roman Bednář a Michal Pospíšil.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Skotský celek má s českými fotbalisty dobré zkušenosti. Skácel už nastřílel 16 branek, šestkrát se trefil také Pospíšil, a tak se vedení klubu poohlíží i po dalších posilách v České republice.

"Oba by mohli odejít do Skotska ještě během dnešního odpoledne, dolaďujeme smlouvy mezi kluby i smlouvy hráčů," řekl v úterý agent Pavel Zíka.

V obou případech by šlo o půlroční hostování a ve smlouvách by byly zakotveny podmínky opce na případný letní přestup. Transfer musí být ale uzavřen ještě dnes, protože ve Skotsku stejně jako ve většině západoevropských zemí končí přestupní období.

Česká republika má stejně jako řada dalších zemí výjimku, do zdejších klubů se může přestupovat až do 15. února.

ČTK, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.