Do Skotska mají namířeno také Petráš se Straceným

31. ledna 2006 12:13 - PRAHA

Česká legie ve skotském klubu Heart of Midlothian se podle všeho rozroste o dalšího hráče a do klubu navíc zamíří i slovenský fotbalista. Druhý tým průběžného pořadí skotské Premier League totiž zřejmě získá Luďka Straceného z Příbrami a slovenského stopera Martina Petráše, který je hráčem Sparty. V klubu od léta působí Rudolf Skácel, Roman Bednář a Michal Pospíšil.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Skotský celek má s českými fotbalisty dobré zkušenosti. Skácel už nastřílel 16 branek, šestkrát se trefil také Pospíšil, a tak se vedení klubu poohlíží i po dalších posilách v České republice.

"Oba by mohli odejít do Skotska ještě během dnešního odpoledne, dolaďujeme smlouvy mezi kluby i smlouvy hráčů," řekl v úterý agent Pavel Zíka.

V obou případech by šlo o půlroční hostování a ve smlouvách by byly zakotveny podmínky opce na případný letní přestup. Transfer musí být ale uzavřen ještě dnes, protože ve Skotsku stejně jako ve většině západoevropských zemí končí přestupní období.

Česká republika má stejně jako řada dalších zemí výjimku, do zdejších klubů se může přestupovat až do 15. února.

ČTK, Sport.cz

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.