Svěrkoš odchází na jaro do Herthy Berlín

1. února 2006 07:33 - BERLÍN

Český fotbalista Václav Svěrkoš bude v jarní části bundesligy působit v týmu Hertha Berlín. Dvaadvacetiletý útočník odchází do aktuálně pátého mužstva tabulky z Borussie Mönchengladbach, kde nebyl spokojen se svým zápasovým vytížením. V Berlíně bude Svěrkoš hostovat do konce sezóny.

 

PRÁVO

"Jsme rádi, že se nám podařilo Václava Svěrkoše získat. Svými kvalitami obohatí naši ofenzivu," cituje agentura DPA manažera berlínského mužstva Dietera Hoenesse.

Svěrkoše vysvobození z Mönchengladbachu potěšilo. "Mám z té změny radost. Neviděl jsem šanci, že bych si v Borussii zahrál. Navíc s Herthou na jaře můžu hrát i v Poháru UEFA," řekl český útočník.

Angažmá v berlínském klubu bere jako novou výzvu. "Je to pro mě motivace. Považuji to za krok vzhůru, Hertha je podle mě co se týče zázemí a tradice výš než Mönchengladbach. Důležité také bylo, že o mě hodně stál trenér Götz," uvedl Svěrkoš.

Tajně sní o tom, že by si v jarní části sezóny ještě mohl vybojovat účast v týmu pro mistrovství světa. "Musím hlavně hrát," dodal.

Bývalý reprezentant do jednadvaceti let Svěrkoš působí v Německu od léta 2003, kdy odešel do Mönchengladbachu z Ostravy. V dresu Borussie nastoupil k 70 ligovým duelům, v nichž nastřílel sedmnáct branek. Ve svém novém týmu se představí již ve středu a dostane číslo 25.

Místo Svěrkoše, o nějž měl zájem také Duisburg, bude v útoku Borussie působit jeho někdejší soupeř z jednadvacítky Nando Rafael. Talentovaný německý fotbalista, který hrál právě za Herthu, již v Mönchengladbachu podepsal smlouvu do roku 2009.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: