Penalta po faulu na Nedvěda zpečetila výhru Juventusu

Fotbalisté Juventusu Turín si udrželi desetibodový náskok v čele italské ligy díky vítězství 3:1 nad posledním Lecce. Hostující outsider sice vstřelil už v 10. minutě první gól zápasu, ale obhájci titulu ještě do poločasu skóre otočili zásluhou Emersona a Kovače. V 88. minutě pojistil výhru Juventusu Del Piero, který proměnil penaltu nařízenou za faul na Pavla Nedvěda.

DEFAULT TITLE

Uspěl i nejbližší pronásledovatel turínského celku AC Milán, který zvítězil v Palermu 2:0. Přemožitelům pražské Slavie z Poháru UEFA tak hosté oplatili nedávnou porážku a vyřazení z Italského poháru. Výhru AC zařídili Fillipo Inzaghi a Ševčenko, kterého v 82. minutě fauloval brankář Andujar a ukrajinský kanonýr z penalty nezaváhal. V 78. minutě se na hřiště dostal i Marek Jankulovski. Palermo už s výsledkem nic neudělalo ani při krátké početní výhodě po vyloučení Stama v závěru utkání.

Ve 27. kole neztratil ani třetí tým tabulky Inter Milán, který porazil Udine 3:1. Dva góly vstřelil Argentinec Cruz, který v týdnu prodloužil v Interu smlouvu do roku 2008.

Itálie - 27. kolo:
Ascoli - Messina 1:0 (90. Cariello), Cagliari - Chievo 2:2 (32. Suazo, 90.+4 Gobbi - 86. Tiribocchi, 90. Pellissier), Empoli - Treviso 1:1 (90.+3 Rigano - 53. Filippini), Inter Milán - Udine 3:1 (18. z pen. a 47. Cruz, 60. Martins - 83. Iaquinta z pen.), Juventus - Lecce 3:1 (18. Emerson, 44. Kovač, 88. Del Piero z pen. - 10. Delvecchio), Palermo - AC Milán 0:2 (62. Inzaghi, 83. Ševčenko z pen.), Siena - Sampdoria 1:0 (80. Vergassola), Lazio Řím - AS Řím 0:2 (31. Taddei, 63. Aquilani).