Real je po výhře v madridském derby druhý

MADRID

Fotbalisté Realu Madrid zvládli na závěr náročného týdne městské derby a v sobotu zvítězili nad Atlétikem 2:1. Díky výhře se minimálně do neděle posunuli na druhé místo, po utkání v Málaze je může opět předstihnout Valencie.

V čele je s desetibodovým náskokem Barcelona, která vyhrála nad La Coruňou 3:2 díky Eto'ově brance z 61. minuty. Kamerunský kanonýr si devatenáctou trefou v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců.

Po překvapivém odstoupení předsedy Realu Florentina Pereze a kritickém vystoupení jeho nástupce Fernanda Martína nastupovali hráči "Bílého baletu" k prestižnímu duelu pod tlakem, ale ustáli ho.

Už ve 4. minutě otevřel skóre Antonio Cassano, který se trefil poprvé od lednového příchodu z AS Řím. Pak sice vyrovnal Mateja Kežman, ale ještě před poločasem dal vítězný gól Brazilec Julio Baptista. Jeho slavný krajan Ronaldo nebyl k zápasu vůbec nominován, což kouč Ramón vysvětlil taktickými důvody. Real čeká ve středu náročný duel Ligy mistrů s Arsenalem.

Atlético potvrdilo, že se mu proti Realu nedaří a nedokázalo ho porazit ani na další pokus po svém návratu do ligy v roce 2002. Navíc po šesti zápasech přišlo o svou vítěznou sérii.

Fotbalisté Villarrealu zvítězili 3:2 nad Alavésem, přestože dvakrát prohrávali. Dvěma brankami se na jejich výhře podílel nejlepší střelec týmu Argentinec Riquelme, který v této sezoně skóroval jedenáctkrát. Cádiz bojující o záchranu získal cenné tři body za vítězství nad Espaňolem Barcelona.

Výsledky - 26. kolo:
Cádiz - Espaňol Barcelona 2:0 (72. Cruz, 87. González, Villarreal - Alavés 3:2 (19. a 63. Riquelme, 82. Franco - 10. Aloisi, 35. Lucas, Real Madrid - Atlético Madrid 2:1 (4. Cassano, 40. Baptista - 27. Kežman), Barcelona - La Coruňa 3:2 (2. Ronaldinho, 33. Larsson, 61. Eto'o - 15. Juanma, 28. Andrade).