Villův bleskový hattrick odložil korunovaci Barcelony

Třemi góly v rozmezí čtyř minut šokoval fotbalisty i fanoušky Bilbaa v nedělním utkání španělské ligy útočník hostující Valencie David Villa. Svůj famózní výkon završil v 85. minutě a jeho tým si díky výhře 3:0 pojistil druhé místo v tabulce. Valencie svým vítězstvím rovněž rozhodla o tom, že Barcelona v neděli ještě nezíská titul.

DEFAULT TITLE

Vedoucí tým soutěže měl od 21:00 nastoupit v Seville proti domácímu FC, utkání ale zhatilo počasí. Přibližně 45 minut před plánovaným výkopem se nad městem strhla prudká bouře a déšť podmáčel hřiště. Rozhodčí nejprve zápas o hodinu odložil, aby voda měla šanci se vsáknout, i po této době byl ale povrch na stadiónu Sanchjeze Pizjuana nezpůsobilý a sudí duel odložil.

Villa v závěru sezóny útočí na korunu pro krále střelců, za kterou dlouho neohroženě kráčel Samuel Eto'o z Barcelony. Čtyřiadvacetiletý španělský reprezentant nyní na kamerunského kanonýra ztrácí už jen dvě branky.

Valencie má čtyři kola před koncem stále dvoubodový náskok před Realem Madrid, jenž dnes horko těžko zachraňoval výhru s Málagou. Ta na stadionu Santiaga Bernabeua vedla od 22. minuty po brance Bovia. V 67. minutě vyrovnal z penalty Zidane, jenž údajně ve středu ohlásí konec kariéry, a v poslední minutě zajistil tříbodový zisk favoritovi Ramos.

Fotbalisté Celty Vigo zvítězili v sobotu nad Zaragozou 4:0 a dál útočí na postup do Ligy mistrů. Dvě branky vstřelil poraženým finalistům Španělského poháru uruguayský záložník Nestor Canobbio, trefili se i Jorge Larena a Jesus Perera. Hostům tentokrát příliš nepomohl bývalý brankář Realu Madrid Cesar Sanchez, podle komentářů nesl vinu minimálně na dvou gólech.

Výsledky - 34. kolo:
Vigo - Zaragoza 4:0 (30. a 81. Canobbio, 46. Larena, 80. Perera), Cádiz - La Coruňa 1:1 (8. Castro - 84. Lobos), Espaňol Barcelona - Betis Sevilla 2:0 (22. Jarque, 56. Tamudo), Bilbao - Valencie 0:3 (82., 84. a 85. Villa), Mallorca - Pamplona 0:1 (90. Delporte), Santander - Getafe 1:3 (38. Antonio - 36. a 61. Riki, 73. Pernía), Real Madrid - Málaga 2:1 (67. Zidane z pen., 90. Ramos - 22. Bovio).