Ajax Amsterodam propustil trenéra Blinda

10. května 2006 13:13 - AMSTERODAM

Tři dny po vítězství ve finále Nizozemského fotbalového poháru vedení Ajaxu Amsterodam odvolalo z funkce trenéra Dannyho Blinda. Podle středečního vyjádření funkcionářů realizační tým nenaplnil očekávání. S Blindem končí u mužstva také jeho asistenti Ruud Krol a Gerard van der Lem.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Ajax s českými reprezentanty Tomášem Galáskem a Zdeňkem Grygerou obsadil v nizozemské lize čtvrté místo, ale v následné baráži si zajistil start v předkole Ligy mistrů. Sezónu pak završil nedělní výhrou 2:1 nad ligovými šampióny z Eindhovenu, ani to však vedení klubu nepřesvědčilo.

Blind, který jako hráč v amsterodamském klubu strávil třináct sezón a v roce 1995 jako kapitán tým dovedl k triumfu v Lize mistrů, nastoupil na post hlavního trenéra před třinácti měsíci místo Ronalda Koemana. O jeho odvolání se spekulovalo už v minulých týdnech, podle nizozemského tisku projevil Ajax zájem o svou další někdejší hvězdu Franka Rijkaarda, který však sklízí úspěchy jako trenér Barcelony.

Galásek už se s novým koučem nepotká, protože v klubu končí. Angažmá možná změní i Grygera.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: