Juventus a AC Milán půjdou před soud

23. června 2006 11:16 - ŘÍM

Turínský Juventus a AC Milán budou spolu s Laziem Řím a Fiorentinou před sportovním soudem čelit obvinění kvůli korupčnímu skandálu v italské lize. Klubům hrozí administrativní sestup do nižší soutěže, finanční pokuta nebo zastavení činnosti. Turínský Juventus a AC Milán budou spolu s Laziem Řím a Fiorentinou před sportovním soudem čelit obvinění kvůli korupčnímu skandálu v italské lize.

Klubům hrozí administrativní sestup do nižší soutěže, finanční pokuta nebo zastavení činnosti. Soudce národní fotbalové federace Stefano Palazzi včera také informoval o vznesení obvinění vůči 26 osobám. Jejich jména nezveřejnil, podle svazového mluvčího Alessandra Salerna ale mezi nimi není žádný hráč.

Z českých hráčů mohou mít starosti z budoucnosti opora Juventusu Pavel Nedvěd, obránce Fiorentiny Tomáš Ujfaluši a bek Marek Jankulovski z AC Milán, který je navíc vyšetřován kvůli nelegálním sázkám.

Před procesem odstoupil  po pěti letech z funkce šéfa italské ligy Adriano Galliani, neboť je prý jednou ze zhruba tří desítek osob, které čeká proces v souvislosti korupční aférou v tamním fotbale. Galliani oznámil odchod ve čtvrtek večer poté, co svazový soudce Stefano Palazzi informoval veřejnost o tom, proti komu vznese v rámci korupčního skandálu obvinění.

Galliani má být nezi obviněnými

Palazzi oznámil, že proces povede proti velkoklubům AC Milán, Juventusu Turín, Laziu Řím a Fiorentině i jednotlivým osobám, které však nejmenoval. Z Gallianiho demise podle agentury SID vyplývá, že je jedním z obviněných.

Galliani je zároveň viceprezidentem a faktickým šéfem AC Milán. Po své rezignaci prohlásil, že je nevinen. "Zdůrazňuji, že s tím vším nemám nic společného," řekl novinářům.

Proces má být uzavřen do 27. července, kdy musí Italové na UEFA oznámit jména týmů, nominovaných do Ligy mistrů a Poháru UEFA.

ČTK, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: