Manchester nehodlá pustit Cristiana Ronalda jinam

12. července 2006 13:05 - MANCHESTER

Anglický fotbalový klub Manchester United oznámil, že nehodlá v žádném případě prodat portugalského záložníka Cristiana Ronalda. Klub tak reagoval na neustálé spekulace o možném přestupu a zájmu talentovaného hráče odejít do Realu Madrid. Ronalda tak asi čekají perné chvilky. Po zápase Portugalců s Anglií na MS si totiž proti sobě poštval takřka celý Albion.

O Ronaldově odchodu se začalo mluvit po jeho konfliktu se spoluhráčem z Manchesteru Waynem Rooneym ve čtvrtfinále mistrovství světa mezi Anglií a Portugalskem. Ronaldo se vehementně dožadoval červené karty pro Rooneyho, který byl za šlápnutí na ležícího Ricarda Carvalha skutečně vyloučen. Portugalský hráč tím popudil anglického reprezentanta i fanoušky.

"Manchester United vyzývá média k ukončení spekulací nad budoucností Cristiana Ronalda. Klub může potvrdit, že není žádná možnost jeho prodeje. Má v současnosti smlouvu až do roku 2010 a klub plně očekává, že ji dodrží," píše se v oficiálním prohlášení United na internetových stránkách anglického velkoklubu.

To ostatně ještě pokračuje. "Ronaldo je jedním z nejtalentovanějších mladých fotbalistů, což předvedl i na mistrovství světa. A není v zájmu Manchesteru United prodávat své nejlepší hráče. Klub nebude slyšet na žádnou nabídku za Cristiana," končí prohlášení.

V Manchesteru působí Ronaldo od roku 2003, kdy přišel ze Sportingu Lisabon za více než 12 miliónů liber.

grg, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: